Кое ви пречи по пътя към успеха в работата

Кое ви пречи по пътя към успеха в работата

Качества на жените, успели в кариерата

Качества на жените, успели в кариерата

Погрешно е схващането, че успелите мъже предпочитат жени, които да стоят в тяхната сянка. ...

Посттравматичното стресово разстройство може да продължи години

Посттравматичното стресово разстройство може да продължи години

Посттравматичното стресово разстройство (ПТСР) е вид тревожно разстройство, при което отключващият момент е травмиращо събитие. ...

Работите упорито, също като колегата по бюро. А той е далеч по-успешен. Преди да решите, че сте недооценени, потърсете причината в себе си. Може би имате вредни навици, които ви спъват по пътя към кариерното развитие.

Ако сутрин най-напред преглеждате личната си поща и всеки обед удължавате почивката си с няколко минути, кой е виновен? Възможен е и другият вариант - от пренапрягане допускате грешки, от преработване се уморявате и ставате неефективни. Вредни навици дебнат отвсякъде, най-често нехаем за тях и дори не ги осъзнаваме. Специалисти от Института по психология към Масачузетския университет препоръчват следните стъпки за преодоляване на проблемите, които ни спъват по пътя към успеха.

Уволнете вътрешния си критик. Мнозина не успяват да се справят с вредните си навици заради строга самокритика. Колкото по-бързо разберете, че идеални хора няма, толкова по-лесно ще преодолеете проблема. Но това не означава, че трябва да се отпускате. Не сте идеални, но винаги може да станете по-добри. Чувството за вина за собственото несъвършенство не трябва да ви спира в борбата с вредните привички. Направете списък на тези навици, от които трябва да се избавите. Включете всичко - от дреболиите, които забелязвате само вие, до сериозните проблеми, които ви пречат да бъдете успешни. Послушайте вътрешния си глас, който ви критикува. Това няма да е особено приятно, но чуйте всичко и допълнете списъка си.

Подгответе се за дълъг път. Спасението от вредните навици не става за ден, това е тежък труд, необходимо е време. Учените определят различна продължителност за формиране на нови навици: средно са необходими около 90 дни. Така че три месеца ще трябва здраво да се потрудите. В началото няма да ви е лесно, но след това чувството за гордост от победата ще ви мотивира да спазвате новия си режим. Поговорката "Живей за деня" интерпретирайте и превърнете в положителен ключ. Когато ви се прииска да се върнете към вредния си навик, си кажете: "Няма проблем, но ще го направя утре". Повтаряйте си го ден след ден, докато не изработите нов правилен навик.

Награждавайте се. Измислете си дребни подаръци по средата на пътя, които ще ви мотивират да продължите. Само нека да не са свързани с вредния навик, с който искате да се преборите. Например, ако се опитвате да ограничите времето в социалните мрежи, не се награждавайте с часове чатене с приятели. По-скоро си подарете екскурзия, посещение на концерт или друго разтоварващо занимание.

Заобикаляйте препъникамъните. Има определени фактори, които активизират вредните навици и негативните действия. Ако се опитвате да спрете пушенето, не ходете с колегите в пушалнята. Опитвате ли се да намалите заседяването в офиса, не бъдете доброволци и не поемайте нови задачи. Създайте си конкретен механизъм за защита от тези фактори. Например, когато шефът попита кой ще дойде на работа в събота, побързайте да обясните, че сте поели важен ангажимент. Така няма да се изкушите да се отдадете на работохолизма си. Нега мозъкът ви е готов за непредвидени ситуации, това ще ви помогне да не се предавате пред навиците си.

Внимавайте с "доброжелателите". В борбата ви с вредните навици трябва да се застраховате от лицемерни приятели. Те може да ви говорят колко мислят за вас, но с действията си непрекъснато да ви саботират. Обяснили сте им, че се стараете да намалите пилеенето на време по кафенета, а те все ви канят на поредната приятелска сбирка в обедната почивка. В резултат закъснявате, навличате си гнева на шефа, но най-важното е, че сте се провалили в опита да се избавите от вредния навик. Или казвате на приятел, че влизате в социалните мрежи само в почивните дни. Когато го направите в събота, виждате неговите съобщения във всеки от предишните дни. Дали този човек наистина ви мисли доброто? Продължете напред само с тези, които наистина искат да ви помогнат. Най-добре е да прекратите контактите си с тях веднъж завинаги. Какво ще изберете - да сте успешни или да запазите това измислено приятелство.

Потърсете помощ. Когато сте тръгнали на бой с вредните навици, добре е да имате подкрепа. Ефективността и зависи от първата реакция на човека, от когото сте я поискали. Един ще ви каже, че си внушавате за проблема, друг набързо ще изреди доводи, че така сте си добре. Но ще има и хора, които просто ще отчетат информацията, ще кажат: "Добре, с теб съм!". Продължете напред само с тях, защото те наистина искат да ви помогнат.

Не се предавайте. Всички хора от време на време допускат грешки. И на вас ще ви се случи да кривнете от правия път. Не се самобичувайте и най-вече не се отказвайте да се върнете на него. Само всекидневната работа над себе си ще ви помогне да се преборите с вредните си навици и да продължите уверено напред.

Хората, които спъват успеха ви на работното място

Хората, които спъват успеха ви на работното място

Може да си много добър специалист, а не успяваш да напреднеш в работата. ...

Човек дебелее и от глад за любов

Човек дебелее и от глад за любов

Затлъстяването от хиперфагия представлява булимия, при която не се повръща. Днес ние консумираме огромно количество калории, които не изразходваме. По този начин се ражда една тъкан, която акумулира до безкрай под формата на енергиен запас. ...

Мозъкът ни не поема повече от 150 виртуални приятели

Мозъкът ни не поема повече от 150 виртуални приятели

Ползвателите на фейсбук могат да поддържат постоянни дружески отношения с не повече от 150 други участници в него ...

След 3-годишна възраст детето има място в семейния съвет

След 3-годишна възраст детето има място в семейния съвет

Разговорите, които не бива да продължават повече от 25 минути, развиват комуникационните умения ...

Алкохола не решава проблеми, а създава още

Алкохола не решава проблеми, а създава още

Честата употреба на алкохол, при това в големи количества, може да доведе до зависимост, наричана "алкохолизъм". При оформена зависимост към алкохол той се включва в метаболизма на организма и постепенно довежда до трайни увреждания на различни ...

Самотата – съдба или въпрос на избор?

Самотата – съдба или въпрос на избор?

Обикновено това тягостно чувство е следствие от преживяно изоставяне и/или загуба на близък човек. Поуката от собствените ни грешки и нашата активност ще ни помогнат да го преодолеем ...

Здравни теми

Деца

Лечение

Кожа

Стрес

Жени

Тийнейджър

Умора

Депресия

Витамини

Сърце

Имунитет

Любов

Мозък

Рак

Секс

Очи

Родител

Храна

Плодове

Бебе

Хормони

Хранене

Работа

Главоболие

Грип

Дете

Зъб

Отношения

Мед

Сън

Упражнения

Зеленчуци

Билки

Възпитание

Мъж

Инсулт

Рани

Психотерапия

Диабет

Инфаркт

Училище

Имунната система

Пикочен мехур

Семейство

Стави

Кръв

Антиоксиданти

Вируси

Кръвно

Сърбеж

Лице

Мотивация

Самочувствие

Психика

Масаж

Възраст

Влагалище

Венци

Болка

Диета

Гръбначен стълб

Уважение

Пубертет

Страх

Напрежение

Емоция

Инфекции

Зъби

Запек

Око

Повръщане

Крака

Гръб

Алергия

Температура

Тумор

Стомах

Стареене

Парене

Кал

Кариес

Кръвно налягане

Кашлица

Простата

Зъбен камък

Грижи

Спорт

Маска

Матка

Гадене

Зъбна плака

Холестерол

Бъбреци

Почивка

Компютър

Менопауза

Менструация

Бременност

Астма

Целулит

Приятелство

Море

Зелен чай

Мляко

Настинка

Общуване

Кръвоносен съд

Зависимост

Гърч

Диагностика

Безплодие

Ангина

Хемороиди

Слънце

Яйчници

Ученик

Зачервяване

Безсъние

Бръчки

Болести