Преждевременната еякулация - причини и лечение
Преждевременната еякулация е широко разпространено сексуално нарушение, което се определя като настъпваща еякулация при минимална стимулация до, по време или скоро след проникване и започване на половия акт ...
На какво се дължи инсулиновата резистентност
Инсулинът е хормон, който се отделя от бета-клетките на Лангерхансовите острови в панкреаса и понижава кръвната захар. Основните тъкани, зависими от неговото действие, са мастната и мускулната. ...
През зимата тя ни зарежда с жизненоважните витамини А и Д. Няма равна в укрепването на зрението, костите и сърдечно-съдовата система, прочистването на черния дроб и бъбреците. Тиквата е лидер сред зеленчуците по богатство на бета-каротин (провитамин А). Ето защо нейната консумация е много полезна за заздравяване на лигавиците и на кожата и за укрепване на зрението.
Тя съдържа и голямо количество витамин D, който засилва жизнената дейност, ускорява растежа на клетките и заздравява костната система. Тъй като е нискокалорична, тиквата е подходяща за редуциране на наднорменото тегло. Целулозата е лесно усвоима, отлично регулира храносмилането и е добро средство против запек.
Заради високото съдържание на калий тиквата е полезна при хипертония и атеросклероза. Богата е на пектин и способства за извеждането на лошия холестерол от организма. А микроелементите (желязо, манган) я правят подходяща храна за профилактика при малокръвие. Като отлично диуретично средство, тиквата се препоръчва се при хронични бъбречни възпаления, бъбречни камъни, цистит, остри и хронични нефрити и пиелонефрити и при различни чернодробни проблеми.
Тя се включва в менюто на болните от хепатит и холецистит. Подходяща е за хора с хронични колити и ентероколити в изострен стадий, при наличие на отоци, при жлъчно-каменна болест, при възпаления на ставите по обменни причини. Екстрактът от тиква има инсулиноподобен ефект и може да помогне на хора с диабет да контролират нивата на кръвната си захар. Тиквеният екстракт действа и като антиоксидант и оказва благоприятно въздействие върху панкреаса.