Простуда и Грип - как да се излекуваме?

Простуда и Грип - как да се излекуваме?

Шипката съдържа най-много витамин C

Шипката съдържа най-много витамин C

C лечебна цел се използват плодовете на шипката, които се берат след пълното им узряване през септември - октомври и се сушат на сянка. Те имат рекордно съдържание на витамин С ...

Лечебната сила на дърветата

Лечебната сила на дърветата

Ненапразно дъбът е символ на мощ, здраве, мъдрост и дълголетие. Растенията общуват с нас чрез своето биополе. Контактът с бор, ела и бреза успокоява и укрепва самочувствието. ...

Вземете мерки още през есента прехода от есента към зимата сякаш по традиция едни хора страдат от хрема, други се борят с кашлицата, трети загубват гласа си. Всеки има своите слаби места. Причините за това са различни: попаднала в тях инфекция се е затаила, без да бъде излекувана докрай, и се активизира от вирус; организмът е изтощен от хронични болести или авитаминоза. За да посрещнете зимата с устойчив на болести организъм, трябва да го подготвите най-малко месец преди настъпването. И не правете грешки.

Заблуда 1: "Винаги ще ме боли на едно и също място." Истината е, че ако години наред ви е боляло само гърлото, това не означава, че трахеята и бронхите също в някой момент няма да се "обадят". За това укрепвайте целия организъм и задължително въздействате едновременно върху носа, гърлото и бронхите.

Заблуда 2: "Наближи ли студеното време, ще започна да се закалявам." Истината е, че контрастните обливания и студените обтривания в този сезон ще подкопаят имунитета и натрупаните запаси от енергия през лятото.

Заблуда 3: "Сега е времето да започна да пия витамини." Истината е, че витамини са ни необходими през всички сезони и трябва да ги поемаме в достатъчно количество през цялата година. Най-добре е да си ги набавяме с храната, която за целта трябва да е разнообразна.

Заблуда 4: "Ще замина за една седмица в някоя топла страна, ще събера слънце за здраве" Истината е, че рязката смяна на климата с температурна разлика до 20 градуса е допълнителна провокация за имунната система и "слабите ви места". Ако заминавате, направете го най-малко за 14 дни, за да успеете да се аклиматизирате.

Правилните решения:

Действие 1: Затопляйте краката. Нашите стъпала са рефлексогенна зона на горните дихателни пътища. Загряването им усилва кръвоснабдяването на лигавиците на носа, гърлото и бронхите и активизира местната им защита. Ако нямате противопоказания за такава процедура (например разширени вени, които не обичат топлото), не чакайте да дойде времето,когато ще ви потече носът. Започнете сега: всяка сутрин правете горещи вани на стъпалата или ги загрявайте "на сухо". Ако предпочитате прохладата, обтривайте ги сутрин с хладка вода, като всеки ден понижавате температурата с 1-2 градуса. Важното е да действате постепенно, да постоянствате и да не изпитвате дискомфорт.

Действие 2: Укрепвайте "местните бастиони". За носа. Кипнете по 3 с. л. конски босилек, лайка и евкалипт в 1 л вода и дишайте над парата. За гърлото. Всеки ден правете инхалации с минерална вода (с инхалатор) и капвайте в носа бадемово масло или зехтин за смекчаване на гърлото. За трахеята и бронхите: 2-3 с.л. евкалипт и конски босилек се заливат с 1 л кипяща вода. Настойката престоява около 5 минути под похлупак. След това дишайте над парата.

Действие3: С приближаването на зимата сменете тактиката. За носа и гърлото. Започнете да мажете лигавицата на носа с масло от евкалипт или от праскова, или пък със зехтин. 2-3 пъти на ден промивайте носа с минерална вода или спрей на основата на морска вода.

Лечение на очните болести с лазери

Лечение на очните болести с лазери

Най-важното е лазерът да се приложи навреме и в подходяща дозировка. ...

Терапия на детската церебрална парализа

Терапия на детската церебрална парализа

Необходими са комплексните усилия на лекари, физиотерапевти, кинезитерапевти, психолози, логопеди. ...

Грижа за зъбите при химио и лъчетерапия

Грижа за зъбите при химио и лъчетерапия

Пациентите, подложени на радиационна терапия, развиват най-често следните усложнения: дерматит, стоматит, промяна на вкуса ...

Pазширени вени рисковите фактори, лечението и профилактиката

Pазширени вени рисковите фактори, лечението и профилактиката

Pазширени вени е популярното название на хроничната венозна недостатъчност. Тя е прогресиращо заболяване, което преминава през 7 стадия - от 0 до 6. Сърбеж, изтръпване и мравучкане, болки, парене, подуване и тежест в краката ...

Съчетанието от почивка, слънце и море се отразява добре на болните от псориазис

Съчетанието от почивка, слънце и море се отразява добре на болните от псориазис

Известен е фактът, че слънцето оказва благотворно влияние на болните от псориазис. ...

Ако страдаме от жлъчка - какво да отбягваме в храненето

Ако страдаме от жлъчка - какво да отбягваме в храненето

Профилактиката включва спазването на диета, бедна на мазнини, кафе, алкохол и газирани напитки ...

Здравни теми

Деца

Лечение

Кожа

Стрес

Жени

Тийнейджър

Умора

Депресия

Витамини

Сърце

Имунитет

Любов

Мозък

Рак

Секс

Очи

Родител

Храна

Плодове

Бебе

Хормони

Хранене

Работа

Главоболие

Грип

Дете

Зъб

Отношения

Мед

Сън

Упражнения

Зеленчуци

Билки

Възпитание

Мъж

Инсулт

Рани

Психотерапия

Диабет

Инфаркт

Училище

Имунната система

Пикочен мехур

Семейство

Стави

Кръв

Антиоксиданти

Вируси

Кръвно

Сърбеж

Лице

Мотивация

Самочувствие

Психика

Масаж

Възраст

Влагалище

Венци

Болка

Диета

Гръбначен стълб

Уважение

Пубертет

Страх

Напрежение

Емоция

Инфекции

Зъби

Запек

Око

Повръщане

Крака

Гръб

Алергия

Температура

Тумор

Стомах

Стареене

Парене

Кал

Кариес

Кръвно налягане

Кашлица

Простата

Зъбен камък

Грижи

Спорт

Маска

Матка

Гадене

Зъбна плака

Холестерол

Бъбреци

Почивка

Компютър

Менопауза

Менструация

Бременност

Астма

Целулит

Приятелство

Море

Зелен чай

Мляко

Настинка

Общуване

Кръвоносен съд

Зависимост

Гърч

Диагностика

Безплодие

Ангина

Хемороиди

Слънце

Яйчници

Ученик

Зачервяване

Безсъние

Бръчки

Болести