Дебеланките били стръвници в леглото
Жените с наднормено тегло имат повече полови контакти с мъже в сравнение с жените, показват резултатите от американско изследване ...
Разкриха на какво се дължи тийнейджърската "лошотия"
Тийнейджърите са егоистични, безразсъдни и вечно недоволни, защото мозъкът им се развива по-бавно от тялото, твърдят американски учени. Доскоро психолозите обвиняваха хормоните за неприятното държание на юношите и девойките. ...
Лъжата е всекидневна потребност и на практика ние лъжем всеки трети от събеседниците си, показва изследване на психолози. При това в обществото няма устойчиво отношение към лъжата: от една страна, на нас от детството ни внушават, че да се лъже е лошо, а от друга - ние всеки ден се сблъскваме с убедителни примери, че обществото толерира лъжата, докато животът на онези, които говорят истината, обикновено не е никак сладък.
Според учените ние по-често лъжем своите познати, отколкото онези, с които контактуваме за първи път, като го правим по-лесно по телефона, отколкото очи в очи. Впечатляващ е фактът, че 75% от участниците в изследването са признали, че повтаряйки една исъща лъжа, сами започват да вярват в нея.
Интересно е, че мъжете, които разказват за себе си на познатите си, лъжат 8 пъти по-често от жените. От своя страна дамите са по-чувствителни към лъжата в разговори те помеждуси, отколкото с мъжете, но в процеса на общуване с партньора способността им да хващат лъжата на раства. Обратното е с мъжете - те разпознават отлично женската лъжа веднага, но с времето тази тяхна чувствителност не се развива.
Психолозите смятат, че интровертите лъжат по-рядко от екстравертите, сред които има много патологични лъжци. И ако някой човек избягва да говори от първо лице или не проявява емоционалност в разговора, можем да се усъмним в неговата искреност.