Ранни симптоми на астматичния пристъп
Бронхиалната астма e алергично хронично възпалително заболяване на дихателните пътища, което се характеризира с повтарящи се пристъпи на задух. ...
Как се събират и съхраняват стволовите клетки
Терапията със стволови клетки се осъществява посредством трансплантация - вливане по кръвен път. ...
Aко искате да се радвате на здраво дете, трябва да помислите за неговото закаляване. Това означава детският организъм да стане по-устойчив при резки промени на температурата, влагата, вятъра и слънцето. В процеса на закаляването участват факторите на околната среда - въздух, вода и слънце. Процедурите с въздух са т.нар. въздушни бани.
За да постигнете добри резултати, спазвайте двата основни принципа - на постепенност и системност. Това означава, че включвайки някой от факторите на околната среда (или и трите), силата на неговото въздействие трябва да се увеличава постепенно, и че веднъж стартирал, процесът трябва да е системен. Подходящо е въздушните бани да започнат, след като детето навърши 3 месеца.
В продължение на няколко дни постепенно го разсъбличайте, докато накрая остане само по чорапки. Увеличавайте и продължителността на въздушните бани. Започва се от няколко минутки, като през 4-5 дни баните се удължават с по 5 мин., докато достигнат до 25-30 мин. дневно. За бебетата на възрастот 3 до 6 месеца температурата в стаята трябва да е около 23-24 градуса, а навършат ли половин годинка - около 22.
През лятото въздушните бани могат да се правят и на открито, но на шарена сянка и за- дължително на завет. Те успешно могат да се комбинират с водни и слънчеви бани.