Конюнктивитът се лекува според конкретния случай
Заболяването се дължи на инфекция, на алергия или на различни дразнители. В зависимост от причините и от състоянието на болния, нежната медицина предлага съответните медикаменти. ...
Рискови фактори за образуване на камъни в бъбреците
Водата, която пием, е мека, поради което сме по-склонни към образуване на камъни в бъбреците, отколкото живеещите в райони с твърда вода. ...
Дори и най-малките могат да приемат хомеопатични медикаменти. Те пренастройват имунната система срещу честите инфекции на дихателните пътища Hосната кухина и гърлото предпазват дихателните пътища от болестотворните микроорганизми. При 90% от случаите микробите се унищожават в областта на носоглътката и недостигат до долните дихателни пътища.
Често това става, без изобщо да усетим и без да имаме чувството, че сме болни. Но не са малко и хората, които непрекъснато се оплакват от болки в гърлото и от хрема. Това се дължи на отслабване на имунната защита или на дефект в нея. Алергията също предразполага към чести инфекции. В есенно-зимния период особено податливи на такива заболявания са малките деца, които боледуват много по-често.
Инфекциите се дължат не толкова на силата на микробите, колкото на факта, че децата се сблъскват с много от тях за пръв път и организмът им няма изграден имунитет. За това допринася и честото приемане на антибиотици. Те наистина унищожават болестотворните микроорганизми, но не дават време и възможност на организма сам да си изработи необходимата му противомикробна защита. При това антибиотиците изобщо не действат на вирусите, които са в основата на около 95% от т. нар. "настинки".
Ако след няколко дни преболедувалото дете се "срещне" със същия микроб, то отново се разболява и отново му назначават антибиотик. Затваря се един порочен кръг, който води до чести, почти непрекъснати възпалителни процеси на носоглътката, а те нерядко преминават в алергия на дихателните пътища. Освен алергизиране на организма, редовното приемане на антибиотици уврежда черния дроб, бъбреците, костната и храносмилателната и други системи.
В цяла Западна Европа, а и в други страни по света медиците предпочитат да лекуват честите инфекции на дихателните пътища не с антибиотици, а с хомеопатични средства, каквито за щастие има вече и у нас. Освен че са по-евтини от антибиотиците, хомеопатичните медикаменти имат и други предимства. Лечението с тях няма никакви странични действия, няма и противопоказания, така че с хомеопатия могат да бъдат лекувани и най-малките деца.
Основното предимство на хомеопатичните медикаменти е, че с тяхна помощ се постига пренастройка на имунната система на детето. Като следствие на това то спира да се оплаква от непрестанни инфекции на носоглътката. Лекарят хомеопат избира индивидуално лечение за всеки конкретен случай в зависимост от клиничната картина на заболяването, от особеностите на физиката и психиката на детето и от много други фактори.