Кои са начините за справяне с булимия нервоза

Кои са начините за справяне с булимия нервоза

Вируси и локални инфекции причиняват полиневрити

Вируси и локални инфекции причиняват полиневрити

Полиневропатията представлява възпалително заболяване на периферната нервна система. При него могат да бъдат увредени коренчетата на нерва, непосредствено след излизането им от гръбначния мозък (радикулити) ...

Заушката оставя траен имунитет

Заушката оставя траен имунитет

B миналото епидемичният паротит (заушка) се е считал за едно от "задължителните" инфекциозни заболявания на детската възраст. В наши дни след въвеждане на ваксината срещу заушка честотата на заболяването в развитите държави ...

Пациентите с булимия се нуждаят от комбинирано лечение, което обикновено включва антидепресанти и психотерапия. При тежките случаи е необходима хоспитализация за балансиране на жизнените функции. Много проучвания показват, че при булимия най-добре действа когнитивно-поведенческата терапия. Тя дава възможност да се идентифицират "болните" мисли и поведения и да се заместят със здравословни и позитивни. Този вид терапия е базиран на идеята, че вашите собствени мисли определят поведението ви, а не други хора или ситуации. Медикаментозното лечение включва най-вече селективни блокатори на обратното приемане на хормона серотонин и антидепресанти. Лекарят изготвя хранителен режим на пациента, който покрива енергийните нужди и поддържа балансирано телесно тегло. Някои излекувани могат отново да влязат в спиралата преяждане-повръщане, ако попаднат в стресова ситуация. Затова още при първите признаци на възвръщане на симптомите търсете лекарска помощ.
Много е важно самите пациенти да предприемат някои конкретни стъпки за справяне с този проблем:
 Придържайте се към вашия лечебен план, не пропускайте терапевтични сесии, не се отклонявайте от диетичния режим, дори това да ви създава някои неудобства.
 Хранете се правилно. Говорете с вашия лекар относно приемането на витамини и минерали. Ако не се храните добре и използвате често очистителни, много е вероятно да имате нарушения в минералния и витаминозен баланс.
 Научете повече за булимията. Получаването на повече знания около проблема ви може да усили мотивацията за придържане към терапевтичния план.
 Бъдете в контакт с други хора. Не се изолирайте от загрижените за вас членове на семейството и приятели, които искат да ви видят здрави. Разберете, че те правят всичко най-чистосърдечно.
 Устоявайте на импулса да се теглите непрекъснато и многократно през деня да се гледате в огледалото.
 Внимавайте с упражненията. Физическите упражнения са полезни, но не се вманиачавайте в тях.

Ето и някои полезни съвети:
 Непрекъснато си припомняйте кое е здравословното ви тегло, особено в моменти на опасност отново да започнете да преяждате и да се прочиствате.
 Не посещавайте уебстраници, които защитават или възхваляват разстройствата на храненето. Тези сайтове могат да ви окуражат да поддържате опасните си навици и да се възобновят симптомите на заболяването ви.
 Разграничете ситуациите, в които могат да се активират поведения или мисли, допринасящи за възобновяване на вашата булимия. По този начин можете да разработите план за действие за справяне с тях. Помислете как да превъзмогнете и емоционалния дистрес (негативен, вреден стрес) и тъгата.
 Търсете позитивни ролеви модели, които помагат да се повиши себеоценката ви. Напомняйте си, че свръхслабите манекени или актьори от кориците на популярните списания често не са с добро здраве.
 Устоявайте на подтика да сте на диета или да пропускате хранения.
 Намерете си при-ятни занимания, които да ви поглъщат. Това помага за отклоняването на вниманието от мислите за преяждане и спомага за развитието на здравословни хобита.
Няма сигурен начин на превенция на булимия нервоза. Много важно е родителите и детските лекари да контролират подрастващите за здравословен начин на хранене и за спортуване. При прекалени фиксации върху външния вид, и особено при нехаресване на физическия образ и понижена себеоценка, е необходима консултация със специалист.

Рехабилитация при счупване, инфаркт и инсулт

Рехабилитация при счупване, инфаркт и инсулт

Pехабилитация означава връщане към обичайния начин на живот и на нормалното здравословно състояние след травма или тежко заболяване. ...

Причините за синуита и методи за лечение

Причините за синуита и методи за лечение

През последните години темата за синуита е много дискутирана сред медицинската общност. Правилното наименование на възпалението на околоносните кухини е "синуит" (лат. sinuitis), а не "синузит". ...

Ритъмни нарушения на сърцето или т.нар. предсърдното мъждене

Ритъмни нарушения на сърцето или т.нар. предсърдното мъждене

Около 10-15% от хората с този проблем нямат специални оплаквания ...

Сривът на имунитета води до хронична умора

Сривът на имунитета води до хронична умора

Cиндромът на хроничната умора се характеризира с клинична картина, сходна с тази на редица заболявания и преди всичко с грипоподобно състояние ...

Заболяваниия на щитовидната жлеза

Заболяваниия на щитовидната жлеза

Учестен пулс, косопад, рязко отслабване са част от проявите, при които се налага консултация със специалист. ...

При главоболие и мигрена помага лечебно-енергийната физиотерапия

При главоболие и мигрена помага лечебно-енергийната физиотерапия

Kогато човек е подложен на свръхнапрежение, в областта на скалпа се отделят лактат, серотонин, брадиктин и простагландини, които понижават прага на усещането за болка. ...

Здравни теми

Деца

Лечение

Кожа

Стрес

Жени

Тийнейджър

Умора

Депресия

Витамини

Сърце

Имунитет

Любов

Мозък

Рак

Секс

Очи

Родител

Храна

Плодове

Бебе

Хормони

Хранене

Работа

Главоболие

Грип

Дете

Зъб

Отношения

Мед

Сън

Упражнения

Зеленчуци

Билки

Възпитание

Мъж

Инсулт

Рани

Психотерапия

Диабет

Инфаркт

Училище

Имунната система

Пикочен мехур

Семейство

Стави

Кръв

Антиоксиданти

Вируси

Кръвно

Сърбеж

Лице

Мотивация

Самочувствие

Психика

Масаж

Възраст

Влагалище

Венци

Болка

Диета

Гръбначен стълб

Уважение

Пубертет

Страх

Напрежение

Емоция

Инфекции

Зъби

Запек

Око

Повръщане

Крака

Гръб

Алергия

Температура

Тумор

Стомах

Стареене

Парене

Кал

Кариес

Кръвно налягане

Кашлица

Простата

Зъбен камък

Грижи

Спорт

Маска

Матка

Гадене

Зъбна плака

Холестерол

Бъбреци

Почивка

Компютър

Менопауза

Менструация

Бременност

Астма

Целулит

Приятелство

Море

Зелен чай

Мляко

Настинка

Общуване

Кръвоносен съд

Зависимост

Гърч

Диагностика

Безплодие

Ангина

Хемороиди

Слънце

Яйчници

Ученик

Зачервяване

Безсъние

Бръчки

Болести