Увеличената трета сливица понякога е опасна

Увеличената трета сливица понякога е опасна

При главоболие и мигрена помага лечебно-енергийната физиотерапия

При главоболие и мигрена помага лечебно-енергийната физиотерапия

Kогато човек е подложен на свръхнапрежение, в областта на скалпа се отделят лактат, серотонин, брадиктин и простагландини, които понижават прага на усещането за болка. ...

Комбинирането на различни билки и лекарства е опасно

Комбинирането на различни билки и лекарства е опасно

Някои са несъвместими помежду си и с други терапевтични средства и медикаменти. Затова е нужно да познаваме качествата им и да ги прилагаме под лекарски контрол ...

Tретата сливица се намира в областта на свода на носоглътката. Тя е добре развита при децата, като след навършване на 12-годишна възраст започва да намалява по размери. При възрастните по правило е атрофирала. Причините за прекалената хипертрофия на третата сливица могат да бъдат различни. Често бързото увеличаване се провокира от инфекциозни заболявания (грип и други вирусни инфекции, скарлатина, коклюш, дифтерия и др.), които предизвикват възпаление на носната лигавица и разрастване на лимфната тъкан на носоглътката.

Студът, запрашеният въздух в дома, алергията и не рационалното хранене също са предразполагащи фактори за хипертрофия на третата сливица. Основните признаци за увеличена трета сливица са следните: периодично или постоянно нарушение на носовото дишане, обилна секреция от носа, която се стича към гърлото и кара детето да се дави и кашля, и други. Често се развива хроничен синузит.

В резултат на затрудненото дишане през носа децата спят с отворена уста, а сънят им е неспокоен и се съпровожда от хъркане и от пристъпи на задушаване. На сутринта те се чувстват вяли и апатични, оплакват се от главоболие. Възможно е гласът на детето да стане прегракнал и по-глух. Ако хипертрофиралата трета сливица запуши евстахиевите тръби, това може да стане причина за намаляване на слуха.

Вследствие на затрудненото носово дишане устата на детето е почти непрекъснато отворена (в резултат на това долната му челюст увисва). В по-тежките случаи детският организъм страда хронично от недостиг на кислород, а това може да се отрази неблагоприятно на растежа и развитието му. Кърмачетата имат проблем при сученето от майчината гърда, което може да стане причина за хронично недохранване. Много по-чести са и инфекциите на дихателните им пътища и на белия дроб. Радикалното лечение на хипертрофиралата трета сливица е операцията, но в редицаслучаи тя може да бъде избегната с помощта на хомеопатични лекарства.

С тях боледуванията от вирусни и бактериални инфекции стават по-редки и се повишава противоалергичната защита. Това води до свиване на третата сливица до нормални размери и така тя не създава проблеми. Ето и някои от най-често използваните хомеопатични препарати за лечение на трета сливица:

"Калкареа фосфорика" в разреждане 9 или 15 СН, по 5 гранули дневно, в продължение на месеци, би могъл да спомогне за прибиране на третата сливица при слаби деца с удължена конструкция, които боледуват често от инфекции на горните дихателни пътища, включително и със спастични прояви и увеличаване на лимфните възли, бързо се уморяват - както физически, така и умствено, и които са предразположени към чести главоболия, дължащи се на умствената преумора. Тези деца често се оплакват от болки в подбедриците, по хода на костта, причинени от бързо израстване.

"Калкареа карбоника", в същото разреждане и същия начин на приемане,е за добре охранени деца, с късо тяло и голяма глава, които са бавни и спокойни и често страдат от инфекции на горните дихателни пътища, придружени от увеличаване на лимфните възли. Нерядко тези деца страдат от храносмилателни и кожни смущения.

"Барита карбоника" е най-подходящ при деца, които се развиват по-бавно от връстниците си. Обикновено те прохождат и проговарят по-късно и изостават в обучението си в детската градина или в училището. Пубертетът при тях също настъпва в по-късна възраст. Допълнително основание за използване на "Барита карбоника" е прекалената зиморничавост на детето и склонността му към чести инфекции на носоглътката с нагнояване и с увеличаване на лимфните възли и на третата сливица. При такива деца е препоръчително ежедневно да се приемат по 5 гранули от медикамента, в разреждане 9 или 15 СН.

Съществуват и други хомеопатични медикаменти, които могат да бъдат правилно подбрани във всеки конкретен случай единствено от лекар хомеопат.

Как да се избавите от мазолите

Как да се избавите от мазолите

Основното е да се отстрани или намали натискът върху кожата. ...

Стафилококови инфекции често мъчат децата

Стафилококови инфекции често мъчат децата

Първичните стафилококови ентероколити се предизвикват обикновено чрез замърсяване на храната. ...

Инфарктът и лечението му в кардиологично отделение

Инфарктът и лечението му в кардиологично отделение

Първата задача на кардиолога е да постави началната "работна диагноза" при приемането на болния. ...

И розацеята "разцъфтява" на слънце

И розацеята "разцъфтява" на слънце

Aкне розацея е кожно заболяване, което се характеризира с образуването на разширени подкожни кръвоносни съдове, появяващи се най-често по бузите и носа. ...

Дисплазия и луксация на тазобедрените стави при бебетата

Дисплазия и луксация на тазобедрените стави при бебетата

Cъществуват 3 основни термина за патологията на тазобедрената става при новородените деца. Това са дисплазия, сублуксация и луксация. ...

Атопичния дерматит при бебетата

Атопичния дерматит при бебетата

Екземата, която започва и преминава в детска възраст, не оставя следа. ...

Здравни теми

Деца

Лечение

Кожа

Стрес

Жени

Тийнейджър

Умора

Депресия

Витамини

Сърце

Имунитет

Любов

Мозък

Рак

Секс

Очи

Родител

Храна

Плодове

Бебе

Хормони

Хранене

Работа

Главоболие

Грип

Дете

Зъб

Отношения

Мед

Сън

Упражнения

Зеленчуци

Билки

Възпитание

Мъж

Инсулт

Рани

Психотерапия

Диабет

Инфаркт

Училище

Имунната система

Пикочен мехур

Семейство

Стави

Кръв

Антиоксиданти

Вируси

Кръвно

Сърбеж

Лице

Мотивация

Самочувствие

Психика

Масаж

Възраст

Влагалище

Венци

Болка

Диета

Гръбначен стълб

Уважение

Пубертет

Страх

Напрежение

Емоция

Инфекции

Зъби

Запек

Око

Повръщане

Крака

Гръб

Алергия

Температура

Тумор

Стомах

Стареене

Парене

Кал

Кариес

Кръвно налягане

Кашлица

Простата

Зъбен камък

Грижи

Спорт

Маска

Матка

Гадене

Зъбна плака

Холестерол

Бъбреци

Почивка

Компютър

Менопауза

Менструация

Бременност

Астма

Целулит

Приятелство

Море

Зелен чай

Мляко

Настинка

Общуване

Кръвоносен съд

Зависимост

Гърч

Диагностика

Безплодие

Ангина

Хемороиди

Слънце

Яйчници

Ученик

Зачервяване

Безсъние

Бръчки

Болести