Упражнения за хубав секс
Този специален комплекс от упражнения може да изпълнявате сутрин или вечер - според предпочитанията си.Той ще ви помогне да чувствате своя партньор по-добре по време на секс. ...
Кръшкачитe рискуват мигрена и инсулт
Изневярата може не само да разруши семейството, но и да застраши живота на кръшкащия. Въртенето на извънбрачна любов причинява стрес и напрежение заради необходимостта постоянно да лъжеш човека, на когото си се врекъл във вечна вярност. ...
Четири изследвания на учени от университета на Бъфало и университета "Маями" в Охайо доказаха, че гледането на телевизия може да намали чувството за самота и отхвърляне. Идентифицирането на зрителите с любими герои от сериали създава чувство за принадлежност към група, дори когато хората са с ниско самочувствие или са отхвърлени от семейство и приятели. Така телевизията създава илюзията, че отговаря на социалните потребности.
Изследванията потвърждават теорията, че хората могат да използват технологиите за запълване на социални празноти. Видеоигрите и музиката също имат такъв ефект.
Първото изследване използва скала за дейностите при чувство за самота, за да установи какво правят участващите в него 701 студенти, когато са потиснати. Най-често те пускали любимата си телевизионна програма и това ги успокоявало. Учените от второто изследване манипулирали експериментално чувствата за принадлежност на 102 студенти, за да разберат колко важна е за тях телевизията.
Резултатите показват, че когато хората имат по-голяма нужда от подкрепа, те са склонни да обсъждат повече любимите си телевизионни предавания. Третото изследване установява, че мислите за любимите телевизионни предавания изместват мрачните идеи и чувството за отхвърленост. Според резултатите от четвъртото изследване хората говорят по-малко за самотата си, след като са обсъждали любимите си телевизионни програми.
"Загърбването на роднини и приятели и търсенето на утеха в телевизията може да е показател за лоша адаптивност и да дава на човека по-малко възможности след време - казва Джей Дерик от университета на Бъфало. - При тези, които трудно общуват заради физически или други ограничения, технологиите могат да са някаква утеха."