Развитие на водолечението и действието на минералната вода
Hашата страна се нарежда на едно от първите места в Европа по воден минерален ресурс на глава от населението. ...
Среден отит или възпалението на ухото при децата
Bъзпалението на ухото се нарича отит. Когато засяга кожата на външното ухо се нарича външен отит. Той настъпва най-често вследствие наранявания на кожата при почистване на канала, което става входна врата за развитие на микроорганизми. ...
Жреците на древните келти - друидите, смятали, че за всеки човек има подходящо дърво, което го изпълва с енергия и оптимизъм, удължава живота му, помага му да съхрани здравето си и може да го излекува. Неслучайно в миналото хората са се заселвали близо до гора. Руските знахари съветвали болните и отслабналите да постоят близо до бреза или до дъб и крепко да ги прегърнат.
Днес науката потвърждава, че биополето на дърветата е полезно за здравето.
Холандски медици установили, че хората, които живеят непосредствено до паркове или до гори, боледуват с 15-20% по-рядко. В Асоциацията по инженерна биолокация в Москва били проведени опити, които доказват, че едни дървета подхранват организма ни с живителна сила, други поглъщат отрицателната ни енергия, а трети са неутрални. Учени от Московския институт за информационно-вълнови технологии смятат, че дърветата създават около себе си слабо електромагнитно излъчване - биополе, и ако честотата му съвпада с честотата на електромагнитното излъчване на човека, възниква резонанс и се получава увеличаване на енергетичната активност.
Методът на лечение и профилактика чрез използване на целебните свойства на дърветата се нарича дендротерапия.
При някои заболявания е необходимо да поемем енергия от дървото. За целта трябва да изберем дървета-донори (с положителна енергия): дъб, бреза, бор, акация, клен, ябълка, кестен, ясен, липа. Необходимо е да се приближим към ствола на дървото на разстояние 40-60 см, да застанем с гръб към него и мислено да го помолим за помощ, а след това да се отпуснем и да си представим как по тялото ни отгоре надолу преминава топла вълна. Дишането е ритмично: поемане на въздух (4-8 секунди) - задържане на дишането (4 секунди) - издишане (4-8 секунди).
Има заболявания, при които човек трябва да отдаде своята "лоша" енергия на дървото.
Съществуват дървета-потребители: ясен, топола, ела, хвойна, бяла ела, върба. Приближете се към дървото на разстояние 20 см, застанете с лице към ствола му и мислено го помолете за помощ. След това се отпуснете, представете си как топла вълна бавно преминава по тялото ви отгоре надолу и дишайте, както в предишния случай.
Практикуването на дендротерапията не трябва да продължава повече от 2 минути. Най-добре е да се провежда рано сутрин или от 16 до 18 часа и да се избягва 2-3 часа преди сън. През зимата енергетичният потенциал на дърветата намалява и времето на сеанса трябва да се увеличи до 5-7 минути.
Как да си изберем подходящото дърво?
Дъбът и букът снемат стреса, подобряват кръвообращението и имунитета. Разходката в дъбова гора снема високото кръвно налягане, подобрява мозъчната дейност и подпомага по-бързото оздравяване.
Брезата дава сила, помага при грип, хрема и за концентрацията на вниманието, нормализира кръвното налягане.
Дъбът и брезата активизират съпротивителните сили при хронически заболявания и лекуват полиартрит.
Борът, липата, ябълката и ясенът тонизират, снемат умората и стреса.
Бърт и смърчът успокояват, нормализират обмяната на веществата и лекуват простудата.
Лиственицата и липата се борят с вирусите и възпаленията и зареждат с оптимизъм.
Трепетликата, върбата и тополата успокояват, проясняват мислите.
Кестенът е отлично природно средство срещу безсъние, неврози и депресия.
При хипертония и сърдечни заболявания избягвайте разходките в борова гора - поради риска от световъртеж и нежелателни съдови реакции.