Видове херпесни вируси
Семейството на херпесните вируси е голямо - известни са над 70 разновидности. Отличителна черта на всички е тяхната латентна форма. ...
Дисковата херния не обича топло
Bъзпалителните заболявания на периферната нервна система са често срещани. При тях могат да бъдат увредени коренчетата на нерва непосредствено след излизането им от гръбначния мозък ...
Променливото настроение е един от характерните симптоми на менопаузата. При някои жени оплакването преминава мимоходом, при други се чувства много силно.
Жени със склонност към депресивни състояния по-често страдат от емоционална лабилност през менопаузата. При първи признаци се консултирайте с вашия лекар. Той ще прецени какви мерки трябва да се вземат, докато се приспособите към хормоналните промени.
Ако точно в този период сте подложени на стрес, това може да засили оплакването. Поддадете ли се на тревогата, раздразнението, тъгата, ще станете по-малко адаптивни към промените на организма. И в този случай потърсете съдействие от лекар, за да се справите с настроенията си.
Смущенията в съня не позволяват пълноценно да възстановите силите си през нощта и това засилва нервността. Изпотяването може да издава, че липсва фазата на дълбокия сън. Посъветвайте се с лекар как да се справите с горещите вълни, за да спите добре.
Някои жени са по-чувствителни към хормоналните промени, без да е известно какви точно са причините. Ако преди сте имали силно изразени предменструални симптоми, били сте изключително емоционални по време на бременността или сте страдали от следродилна депресия, най-вероятно сте от онези чувствителни жени, които реагират по-силно при всеки спад в нивото на естрогена. Специалистът ще прецени дали да приложи краткотрайна хормонална терапия, за да избегнете емоционалните кризи.