Простатата се лекува безболeзнeно с лазер
Доброкачествената простатна хиперплазия (ДПХ) е доста разпространено заболяване сред мъжете. То представлява увеличение на простатната жлеза, съпроводено от уринарни смущения. ...
Намаляване на кърмата при кърмене
За бебето кърменето е най-добрият и естествен начин на хранене. Чрез майчиното мляко, което е перфектна комбинация от протеини, мазнини, витамини, антитела срещу инфекции, калций ,желязо и др. ...
Лете излизайте навън с подходящо облекло: шапка, бели дрехи, съобразени с типа кожа и с времетраенето на излагане на слънце. Ако сте северен тип с много бяла кожа, светли очи и коси, най-добре е да сте защитени с шал или рокля с дълги ръкави. Имайте предвид високата пенетрация на УВ лъчите през дрехите и прозорците. Дори в колата, ако пътувате по-дълго, можете да изгорите през стъклото. Пясъкът на плажа отразява 17% от УВ лъчите, водата-7%, снегът-70%.
Интензитетът на лъчението се увеличава с 20% на всеки 1000 м надморска височина. Затова по високите места трябва да сте защитени от слънцето като на плажа. През всеки сезон е добре да използвате крем със слънцезащитен фактор средно 15. За плажа обаче според типа кожа той варира от 30 до 60. За много чувствителна кожа е необходим фактор 100. Нанасяйте крема половин час преди излагане на слънце. Подновявайте намазването на 4 часа, а ако се къпeте на всеки 2 часа.
Не употребявайте оцветени или парфюмирани козметични средства преди слънчева експозиция, както и медикаменти на обща или локална основа, съдържащи фотосенсибилизатори. Изкуствените източници (солариуми, кварцови лампи) крият същите потенциални опасности като естественото слънце. Консултацията с дерматолог е задължителна преди слънчева експозиция, ако страдате от заболявания, за които се смята, че са фоточувствителни, както и ако притежавате пигментации или депигментации.