Как да се предпазим от слънцето
Лете излизайте навън с подходящо облекло: шапка, бели дрехи, съобразени с типа кожа и с времетраенето на излагане на слънце. Ако сте северен тип с много бяла кожа, светли очи и коси, най-добре е да сте защитени с шал или рокля с дълги ръкави. ...
Здраве и корекция на килограмите чрез цитруси
Плодовите киселини в тях ще активизират обмяната и ще подобрят храносмилането ви ...
Стоматологът препоръчва снемаеми протези на пациента, когато не е възможно да се направят мостове. Изкуствените зъби са разположени върху база от розова пластмаса, която имитира венците. Протезата се закрепя в устата към оставащите зъби посредством различни приспособления.
Освен че е естетична, тя е много удобна и хигиенична. Друго преимущество е, че ако се наложи изваждането на някой зъб, той се възстановява лесно, като се прикрепи към наличната протеза. Всичко това би могло да стане дори в рамките на едно посещение. Протезирането има и известни недостатъци.
На първо място ще посоча периода на привикването към чуждото тяло, който обикновено е по-дълъг от адаптирането към неснемаемите конструкции. Протезата покрива доста голяма част от твърдото небце и по този начин би могла да затруднява артикулацията. Но в процеса на адаптиране това се преодолява.
Ако протезата притиска прекалено силно тъканите в устата - венци, език, дори бузи, може да ги разрани. В такива случаи се налага коригиране чрез изпиляване на местата, които причиняват травма. След неколкогодишно ползване пациентите се оплакват, че протезата се е "разхлабила". За преодоляване на това неудобство е добре да се ползват прадлаганите по аптеките пасти или кремове, които като лепило закрепват протезата в устата.
Неудобството е, че тази процедура се налага да се прави всеки ден, защото при почистване лепилото се отмива. Протезите се мият с паста и четка. На пазара се предлагат и ензимни таблетки, които почистват протезата в дълбочина и премахват по химичен път натрупаните на порьозната пластмаса бактерии и оцветявания.