Дендротерапия или как дървета успокояват, лекуват и укрепват здравето
Съвременната наука доказва вярванията на древните келти, че тяхното био поле може да ни зареди със сила и да погълне лошата енергия на болестта. ...
За храната и хранителните добавки – така наречените нутриентите
Много от нутриентите присъстват в достатъчно количество в храната ни, други се налага да си набавим допълнително като хранителни добавки. ...
В някои случаи температурните гърчове нанасят сериозни поражения на централната и периферната нервна система. Когато потърпевшите са деца, родителите задължително трябва да изискват компетентна лекарска намеса на невролог-педиатър. Температурните гърчове често спохождат малките.
Те се появяват при инфекции на горните дихателни пътища (ангина, хрема, фарингит), които обикновено са придружени от повишена температура. Клиничните симптоми на температурните гърчове имат най-често тонично-клоничен характер - трептения на крайниците и очите, и траят от 1-3 мин., а броят им не надминава 3-4.
Най-честото усложнение, което дава при децата температурният гърч, е гнойният отит. Той може да причини отогенен гноен менингит, нанасящ непоправими поражения върху централната нервна система. На практика най-важният въпрос е опасността от появата на епилепсия след прекаран температурен гърч.
Тук особено полезна за диагнозата и лечението е компютърната диагностика на мозъка - електро енцефалография (ЕЕГ) и цветна мозъчна картография. При правилно лечение отклоненията отшумяват до 1 месец, но е необходимо след този период да се направи повторно изследване, което ще уточни прогнозата на заболяването.
Лечението е комплексно: лекува се основното заболяване, като се прилагат и противогърчови средства, както и противо температурни медикаменти.